Vánoce v MŠ

Vánoce v MŠ

Vánoce jsou snad ty nejkrásnější svátky v roce, každé dítě se na ně těší a nemůže se dočkat toho krásného dne. V naší MŠ se snažíme dětem tyto svátky co nejvíce zpříjemnit a naladit se tak na tu správnou vánoční atmosféru. Začátkem prosince je hned několik svátků, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Mezi takové patří zapalování adventních svící, s dětmi jsme si tu první zapálili ještě v listopadu a pak v následujících týdnech, vždy se děti dozvěděly, jaký význam tyto svíčky mají a co znamená jejich postupné rozsvěcování v daném pořadí. Během celého prosince si také děti v obou třídách krátily čekání na Ježíška, rozbalováním adventních kalendářů, každý den je čekal nový úkol, poznávací kartička s tradičním zvykem nebo symbolem Vánoc a samozřejmě něco dobrého na zub. Dne 4. prosince slaví svátek sv. Barbora, o tomto dni jsme si s dětmi povídali a věřím, že v ne jedné domácnosti vykvetly na Štědrý den větvičky třešní nasbírané právě na Barborku. Jedním z nejoblíbenějších prosincových svátků je sv. Mikuláš, v MŠ jsme z minulých let zvyklí, že na obchůzku přijdou děti z devátých tříd a v letošním roce tomu naštěstí nebylo jinak. Takže když do třídy přišel Mikuláš s několika čerty a anděly, dětem se skoro zatajil dech a všechny slibovaly nápravu svého chování, tak uvidíme. Pro obnovení tradic se v naší školce stavila také výprava sv. Lucií, které dětem vysvětlily význam tohoto dávného zvyku a na závěr byly všechny děti lehce pomoučeny pro štěstí. Ale ta největší událost nás čekala v úplném závěru prosince. Vánoční nadílka v MŠ, děti už od rána netrpělivě vyhlížely z okna, zda uvidí Ježíška. Nakonec ho nikdo neviděl, ale i tak se mu podařilo proklouznout do MŠ a děti se tak mohly radovat z bohaté nadílky pod stromečkem, v podobě nejrůznější hraček a her, mezi kterými nechybělo tolik toužené lego, krásná dřevěná stáj pro koně, velký molitanový hrad, vlaková sada s množstvím dalšího příslušenství, pro dívky nové panenky Barbie a pro kluky velké auto s nakladačem a traktor na dálkové ovládání a spousta dalších věcí a her. Každé dítě také našlo pod stromečkem i dáreček, který si mohlo odnést domů. Zbytek dní se nesl, jíž v typicky vánoční náladě, která vyvrcholila posledním dnem v MŠ, kdy si děti donesly z domu cukroví, paní učitelka Janča pro všechny upekla krásný dort a všichni si připili výborným dětským punčem od paní učitelky Lucky. Bylo to krásné zakončení roku 2022.

Těšíme se na vás v roce 2023

Kolektiv MŠ