Tršice moje obec

Ve čtvrtek 27. května, bylo kolem tršické mateřské školy velice rušno. Konala se po dlouhé covidové pandemii, první společná akce dětí ze školky společně s rodiči. Akce s názvem Tršice moje obec. Ale tento tematický den začal pro děti již ráno po příchodu do školky, aby děti mohly odpoledne rodičům při stezce po Tršicích pomoci, musely se nejdříve o obci, ve které navštěvují školku něco dozvědět. Společně jsme si povídali o znacích obce, o zajímavostech jak v obci, tak jejím okolí a také jsme si vyrobili skákající žabičky, jako hlavní symboly obce. Odpoledne byla pro všechny děti a jejich rodiče připravena stezka vedoucí přes všechna významná místa obce, která měla za úkol prověřit znalosti a zdatnost nejen dětí ze školky, ale také jejich rodičů. Všechny spojoval jediný společný cíl = procházka Tršicemi, splnění devíti úkolů a dozvědět se něco o místě, ve kterém většina přítomných žije a navštěvuje školku. Pro všechny bylo na zahrádce MŠ připraveno také malé občerstvení. A i když to celý den nevypadalo, nakonec se objevilo i sluníčko a tak bylo potřeba dodržovat i pitný režim. K tomuto účelu perfektně posloužila bezinková limonáda. Každý dostal arch papíru s otázkami, se kterými se musel poprat. Soutěžící měli za úkol prozkoumat výzdobu 1. stupně, spočítat schody, určit jméno pana starosty, vzpomenout si jak dlouhou tradici má SDH Tršice, jaký druh žáby se nachází v Tršicích a jejich znaku, který bylo také potřeba složit. Jedním z úkolů bylo, také poznat barvu 2. stupně. Nejvíce záludná otázka však čekala úplně na závěr. Ukázalo se, že spočítat kolik myšek a koček zdobí budovu MŠ, není zas tak lehký úkol.

Po příchodu zpět k mateřské škole, proběhla kontrola splněných úkolů. Všichni obstáli na velkou jedničku s hvězdičkou. Jako odměnu dostal každý sladkou čokoládovou sušenku s odznáčkem žabky a také upomínkové předměty se znakem Tršic, které nám pro tento účel věnoval hodný pan starosta. Další odměnou bylo konečně povolené setkání. S bříšky posilněnými sladkým melounem a asi tunou kokinek, jsme všichni společně ještě dlouho seděli a bylo nám moc dobře. Tak na shledanou na další společné akci.

Mgr. Barbora Schwanzerová

Učitelka MŠ Tršice, p. o.