INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM

V týdnu od 17. – 21. května 2021 se v mateřské školce konal týden s integrovaným záchranným systémem.
    V pondělí nás navštívila dálniční policie Kocourovec,, za což vděčíme tatínkovi panu Sovovi, který nám program zajistil. Děti si mohly prohlédnout policejní auto, zahoukat si houkačkou, zkusily si neprůstřelnou vestu a dozvěděly se mnoho zajímavých informacích o policejní práci.
    Další den nás navštívily Olomoučtí hasiči, kteří nám předvedli hasičskou techniku, a děti si mohly hasičskou výzbroj vyzkoušet. Viděli jsme také ukázku výbuchu oleje, ukázku hašení hasicím přístrojem či jak uhasit hořícího člověka. Děti si také prakticky vyzkoušely hašení hadicí a prohlédly si hasičské auto. Na závěr dopoledne jsme si užili dovádění v pěně, kterou nám hasiči vyrobili přístrojem, který si dovezli. Dětem se to moc líbilo a byly nadšené!
    Ve středu jsme probírali práci záchranářů, lékařů – číslo 155 doktor je tu hned! Předškoláci a středňáci měli program s názvem „Malý záchranář“, na jehož konci obdržely děti diplomy s kurzem první pomoci. Prakticky si vyzkoušely masáž srdce na figuríně a také se naučily první pomoc při omdlení osoby.
    Ve čtvrtek nás čekal poslední program tohoto týdne, kdy přijel můj známí Tomáš Ministr z policie ČR, policejní kynolog, spolu s policejním psem Umpa Lumpa a štěňátkem. Byl tak hodný a domluvil také příjezd policistky s velkým policejním autem. Děti si mohly osahat zbraň, obušek, vyzkoušet si oblek těžkooděnce, prohlédnout si velké policejní auto a hlavně, seznámit se s prací policejního kynologa. Tito psi hledají ztracené osoby v Olomouckém kraji, nebo také pomáhají na různých akcích, jako jsou demonstrace či sportovní zápasy. Děti viděly ukázky obrany s policejními psi a mohly si na vlastní kůži vyzkoušet – přetahování s policejním psem. Viděli jsme také ukázku obrany policisty při napadení.
    Děkuji všem rodičům a dětem, kteří ve čtvrtek donesli penízky, pamlsky, konzervy či hračky pro pejsky, které jsem věnovala Tomáši Ministrovi, který vše daruje na útulek.
    Moc jsme si celý týden užili.
    Bc. Veronika Zatloukalová
    Učitelka MŠ Tršice, p.o