Školní jídelna Tršice

Základní údaje

Zásady vaření

Základní údaje » Zásady vaření

Školní stravování upravuje vyhláška 107/2005 Sb. o školním stravování.

Pro školní stravování je limitující:
- vyživující normy
- rozpětí finančních limitů

Při sestavování jídelníčku přihlížíme k plnění spotřebního koše, který je součástí vyhlášky o školním stravování. Součástí stravy pro děti MŠ je také zajištění pitného režimu.

V naší školní jídelně jsou používány denně pouze čerstvé kvalitní suroviny. Pokud je to možné, tak při nákupu surovin dáváme přednost regionálním dodavatelům. Při výběru potravin pro nás není pouze kritériem cena, ale i kvalita a původ.

Pro přípravu hlavních jídel používáme pouze kvalitní výsekové maso. Dvakrát do měsíce vaříme ryby – treska, losos, hejk. Polévky jsou připravovány ze základního vývaru z čerstvého masa, kořenové zeleniny a koření. K ochucení používáme takové dochucovací prostředky, které neobsahují glutamát sodný. Tyto prostředky jsou používány jen v malém množství. Vzhledem k plnění spotřebního koše zařazujeme častěji zeleninové a luštěninové polévky.

Přílohy jako např. bramborová kaše není zásadně připravována z polotovaru, ale pouze z čerstvých surovin – brambory, mléko a máslo. Strávníci dostávají dle možností zeleninové saláty, čerstvé ovoce, kompoty. Snažíme se zařazovat i mléčné výrobky – jogurt, jogurtová tyčinka, puding, šlehaný pribináček.

Pokud dostačuje finanční limit, dostávají strávníci po obědě cukrovinky – cereální tyčinky, čokoládové tyčinky, oplatky. Jako nápoje jsou podávány ovocné sypané čaje, koncentráty ovocných nápojů, ovocné šťávy a 100% džus.

Naším cílem je zabezpečit stravu v souladu se současnými výživovými trendy a seznamovat s novými trendy žáky přípravou netradičních jídel.

Aktuality

29.03.2018, 10:56

Zápisový list do 1. třídy ZŠ
V přiloženém dokumentu naleznete zápisový list do 1. t...
zobrazit celé...

29.03.2018, 10:46

Žádost o přijetí dětí k základnímu vzdělávání
V přiloženém dokumentu naleznete žádost o přijetí k z...
zobrazit celé...

29.03.2018, 9:59

Žádost o přijetí do MŠ
Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzděláván...
zobrazit celé...

Zobrazit vše